Sabaton.cz

Drobný článek o článku ve Sparku

Autor: | 01. 02. 2017 05:55 | 835 zobrazení |

Tak je po dlouhé době něco kreativního. Spark má kladné body za podporu při akci Slavík.

Jak už jsem avizovala i přes kalamitu na silnicích je dnes na stáncích nový Spark se suprovým rozhovorem od Davida Havleny. Vyzpovídal si Wolfa a Joakima o spolupráci obou kapel. Najdete odpovědi na otázky, jak moc se obě kapely ovlivňují, omlazování publika i chlapské soutěživosti. Z postoje obou je jasné, že společných skladeb (jako to má Dymytry s Arakain) se nedočkáme.

Čistě motivačně si dovolím dvě nejzajímavější citace:

ACCEPT je legenda. Proč jste se tedy rozhodli, že budete hrát v pozici „předskokanů“?

WOLF: Jednak jsme chtěli vyjádřit svůj respekt k SABATON a současně nám to přijde, jako skvělá příležitost, kdy fanoušci uvidí obě kapely pohromadě. Pro obě kapely je to mimořádné. A my s rolí „předskokanů“ nemáme žádný problém. Víme jistě, že si rozumíme a hudebně to bude fungovat zrovna tak. Tak proč ne?“ (Havlena, 2017, str. 39)

Rozhovor proběhl před tím, než se tour pořádně rozjela a z vlastní skutečnosti můžu říct, že obě kapely se neskutečně doplňují. Není to taková ta razantní změna stage nebo nálady. Prostě skvělá souhra.

Joakime, jsi nervózní z toho, že právě ACCEPT budou vašimi „předskokany“?

JOAKIM: Jo, jsem… Něco podobného jsem ještě neprožíval. Odehrává se ve mně zvláštní emocionální zmatek. Písničky, které jsem hltal, jako kluk, najednou slyším živě, a to ještě předtím, než nastoupím s vlastní kapelou. Sakra, to by přeci povalilo každého. Současně to ale neberu jako nějakou soutěž. Není to souboj….(pak pokračuje fakt perličkou, ale na tyhle stránky chodí i děcka)“ (Havlena, 2017, str. 39).

V jedné biografii AC/DC jsem četla, že je nikdo nechtěl za předskokany. Rozjeli show tak, že pak měl headliner, co dělat, aby udržel krok. Nutili je si to fakt zasloužit. No Joakim už rozhodně nervózní není, ale je vidět, že ACCEPT sakra provokují k tomu dát ze sebe to nejlepší =)

Taková perlička nakonec, není to poprvé, co tyhle dvě kapely vidíte hrát spolu. Během posledního setkáni dokonce byli obě kapely na pódiu najednou. Není to sice kvalitní záznam a co uvidíte, už z hlavy nedostanete, ale podělit se ze svého archivu prostě musím:

https://www.youtube.com/watch?v=27qFE-SVMc0

Nikdy, nikdy nenechávejte kapely u skladu kostýmů.

Jak jste si všimli v článečku/recenzi jsou citace, snažíme se učinit zadost právu, tak se jimi nenechte rušit.

Použitá literatura:

Havlena, D: Sabaton vs. Accept: Souboj titánů. Spark 2017/2, 38-40. ISSN 1211-52

Komentáře

Přidat komentář

Created by Sabra & Golem ©2015