Sabaton.cz

Interview se Sabaton z Rocksverige

Autor: | 04. 04. 2012 12:30 | 4010 zobrazení |

Na serveru Rocksverige se objevilo interview se skupinou Sabaton. V rozhovoru najdete informace o novém složení kapely a něco málo o novém albu Carolus Rex.

Překlad, za který patří velký dík Janě, najdete v celém článku.

Spousta metalistů už zaznamenala rozruch kolem švédské metalové skupiny Sabaton. Redaktor z Rocksverige.se si sedl a popovídal s Pärem a Joakimem, abychom se dozvěděli, co se vlastně doopravdy děje.

Rocksverige: “Tak co se to tedy vlastě stalo? Tisková zpráva nechává hodně prostoru pro vlastní představy, fanoušci si mohou ledacos domýšlet.”

Pär: “My se teď ani nechceme pouštět do žádných podrobností, je to mezi námi. Kdybys s někým spolupracoval tak dlouho a tak těsně jako my, tak ty vztahy se pak už dají spíš popsat jako bratrské. My jsme spolu hráli, cestovali a žili už dvanáct let, a každý z nás se během těch let měnil a vyvíjel. Prostě jsme se dostali do bodu, kdy se představy každého z nás o další budoucnosti Sabaton začaly rozcházet natolik, že nás to přinutilo vybrat si svou vlastní cestu.

Rocksverige: “Takže něco jako - buď jet na plný plyn, nebo zabrzdit?”

Pär: “Asi tak nějak.”

Jocke: “Nám všem je to moc líto, když vidíme, kam až věci dospěly, a bude se mi po ostatních klucích z kapely opravdu hodně stýskat. Ale na druhou stranu je to zase další motivace a začátek další kapitoly. Nemůžeme se dočkat, až budeme zase na pódiu, a chceme, aby to bylo co nejdřív!”

Rocksverige: “Události se teď hrnuly hodně rychle. Jak ty novinky berou vaši fanoušci?”

Jocke: “Reakce jsou pochopitelně různé. Shrnul bych to asi tak - všem je už jasné, že Sabaton bez Oskara, Richarda, Mullbacka a Mÿhra už nikdy nebude stejný, a s tím samozřejmě musím souhlasit, ale jsem taky přesvědčen, že nová sestava nám zase dodá novou šťávu a dostane nás dál a výš. Tohle je hodně významný moment pro vztahy s našimi fanoušky, a je pro nás moc důležité snažit se neztratit vůči nim tu důvěryhodnost, kterou jsme si dlouhá léta budovali.”

Rocksverige: “A co na to noví členové skupiny - jak vy to vidíte?”

Thobbe: “Pro mě osobně to snad nemohlo přijít ve vhodnější chvíli. Moje přítelkyně mi nedávno dala po desetileté známosti kopačky a já už málem podepsal smlouvu do nějakého děsného zapadáku. Přišel jsem domů z práce, stálo to tam ten den úplně za *****, a najednou zazvonil telefon a volal mi Hulkoff (Raubier) a povídá, že by pro mě měl něco opravdu hodně skvělýho. Jakmile to se Sabaton bylo dojednané, šel jsem do té předchozí práce, sbalil si fidlátka a dal výpověď, a musím ocenit svého šéfa, že mi nedělal problémy a nechal mě jít. Teď jsem z toho všeho trochu mimo, uvidíme, jak to bude vypadat po turné v USA. Ale bude to teda šílený!

Robban: “Nasednout do tohohle rozjetého vlaku je tedy sakra těžký úkol, a my k tomu přistupujeme s maximální pokorou. Jo, už jsem na sebe slyšel hodně kritiky, všechno je špatně, jsem moc hubený, moc načančaný, jsem buzik a prostě se absolutně nehodím za bicáka Sabaton. No a co jako? Teď už to může být jen lepší!

Chris: “Tohle je sakra velký! Chci i dál hrát s Nocturnal Rites, ale Sabaton bude odteď moje hlavní kapela. Právě jsem přišel z americké ambasády, už to vypadá, že mám schválené vízum, takže teď jde jen o to, dostat všechny ty papíry včas, vyrážíme v neděli, takže je to naknop.

Rocksverige: “Tak teď něco k novému albu. Jak vás vůbec napadlo udělat ho ve švédštině?“

Jocke: “No, možná za to může pivo…

Rocksverige: “Opravdu překvapivé…”

Jocke: “Ve skutečnosti to začalo tak, že jsem zkusil zpívat ve švédštině, jen tak, abych třeba někoho vytočil, z toho vznikl nápad udělat bonus ve švédštině, pak bonusové album - no a nakonec jsme tak udělali celé nové album.

Pär: “Nahráli jsme to album v obou jazycích úplně tajně, a pak jsme ho pustili našim rodinným příslušníkům a kamarádům. Pustili jsme jim celé album v angličtině a pak se zeptali, jestli si to chtějí poslechnout ještě jednou - a pustili jsme jim švédskou verzi. Řeknu ti - hodně lidem spadla čelist. A za chvíli všichni uznali, že švédská verze je nejlepší. Takže jsme zavolali nahrávací společnost a řekli jim, že chceme to album vydat nejdřív ve švédštině. Jasně že si mysleli, že nám úplně přeskočilo, a řekli, že ne, ale my jim velice slušně a zdvořile vysvětlili, že to tak bude o moc lepší, a oni zase, že ne, a my jim to vysvětlili ještě jednou - no a nakonec to dopadlo tak, že to album opravdu vyjde nejdřív ve švédské verzi. A teď už i ty bílé límečky souhlasí, že to je skvělý nápad!

Rocksverige: “Jak vás napadlo téma švédského království?”

Jocke: “Ani nevíš, kolikrát se nás lidi ptali, proč pořád píšeme texty o všech ostatních zemích a ne o té naší. Začali jsme se trošku probírat švédskou historií a museli jsme jít hodně daleko do minulosti, abychom našli použitelný materiál. Moc nám pomohl historik Bengt Liljegren, který pro nás vyhledal spoustu zajímavých příběhů, o kterých se daly napsat texty. Bez něj by to bylo asi dost nudné album.

Rocksverige: “V neděli odlétáte na své první turné po USA v pozici headlinera, řekněte mi o tom něco víc.“

Jocke: “To je pravda, je to první část turné The Swedish Empire. Hodláme celý svět naučit švédsky! Budeme se vyskytovat převážně na východním pobřeží a turné zakončíme release party v The Key Clubu na Sunset Strip, což je základna klasického hard rocku!

Pär: “Američani nás zatím moc neznají, vyšlo tam zatím jen jedno naše album, ale myslím si, že na turné s Accept jsme udělali dobrý dojem.“

Jocke: “Turné ve Státech bude určitě bomba. Je to jako vrátit se zpátky ke kořenům starého dobrého rocku, ve špinavých a zakouřených halách, ani pomyšlení na šatnu se sprchou, wifi a večeří. Může se tam stát v podstatě cokoliv, a bude to parádní dobrodružství!!

Rocksverige: “A co se ještě stane dneska?”

Pär: “Hned ráno jsme se zastavili v rádiu Bandit Rock a zahráli poprvé veřejně Carolus Rex. Teď nás čekají ještě nějaká setkání s lidmi od tisku a večer zase rozházíme nějaký ten kapitál.

Rocksverige: “Chápu to správně, že v noci bude nějaká párty?”

Pär: “Jasně, a napadlo nás, že bychom mohli vtrhnout do nějakého rockového klubu a zahrát tam neohlášený koncert, jen tak pro pár lidí, co ještě budou vzhůru, jen musíme někde sehnat sedmistrunou kytaru…

Komentáře

Přidat komentář

Created by Sabra & Golem ©2015