Sabaton.cz

Pär se dělí o pět méně známých faktů o kapele

Autor: | 08. 05. 2017 15:14 | 586 zobrazení |

Pär se dělí o pět méně známých faktů o kapele

Poslední dva zakládající členové, kteří to pamatují vzni kapely v roce 1999 jsou Pär Sundström a Joakim Brodén. Jsou to vůdčí osobnosti celého tohohle podniku už skoro dvě desetiletí.

Touto dobou jsou Sabaton na tour v Severní Americe společně s Battle Beast a Leave´s Eyes. Díky tomu se Pär mohl s AXS podělit o pár méně známích historek a faktů kolem kapely.

1. Při založení kapely byl frontman Joakim jen klávesákem. Po pár zkouškách, ale začal taky zpívat. Prvních šest let hrál stále čas od času na klávesy.

Tuhle zprávu Joakim sám už v pár rozhovorech potvrdil a konečně během minulých tour svoje dovednosti i párkrát ukázal na živo. Původně měl být jen dočasným zpěvákem, než si kapela najde jiného (naštěstí už hledat zjevně přestali =) ).

2. Pär má licenci jako pyrotechnik. První roky, kdy Sabaton pyrotechniku používali, jí Pär kontroloval pomocí různých pedálů a knoflíků přímo během show."

Pokud si pamatujete, původní sestavu, tak to byla přehlídka parádních dlouhých vousů. Takže Pär pyrotechniku zvládl dobře.

3. Bubeník Hannes Van Dahl odehrál první show se Sabaton ještě jako technik od bubnů. Bylo to ještě v době, kdy s kapelou dočasně hrál Snowy Shaw (vzpomínáte ...tahle kombinace byla třeba na Benátské noci. Jediné akci, kdy byla podpisovka Sabaton ukončena o pár desítek minut dřív, protože došli fanoušci. Do druhé řady se člověk dostal i půl hodinku před začátkem setu. Jojo to bejvali časy).

4. Nový kytarista Tommy Johannson hrával cover verze skaldeb Sabaton se svou původní kapelou. Takže ještě dřív než se skutečně stal členem Sabaton (je to prostě sympaťák).

5. Kytarista Chris Röland pracoval profesionálně ve video postprodukci a efektech. Je to také umělecký designer a má nasvědomí několik kousků obalů jiných umělců, stejně jako log pro různé značky ( z CD např. pro Thobbeho Englunda).

Komentáře

Přidat komentář

Created by Sabra & Golem ©2015