Sabaton.cz

Rozhovor Civil War

Autor: | 19. 02. 2014 10:50 | 2351 zobrazení |

Rozhovor s Danielem Myhrem a Rikardem Sundénem pro Codex Metallicus ze 17.2.2014.

Pokud máte pocit, že na tyhle stránky informace o Civil War nepatří, tak je prostě nečtěte =)

Ještě přidám super reportáž z Prahy: http://www.spark-rockmagazine.cz/civil-war-katana-13-2-2014-praha-klub-storm

Proč jste skupinu nazvali Civil War („Občanská válka“)?

Daniel Myhr: S tím jménem přišel Patrick. Byl to tak trochu vtip, protože členové kapely jsou ze dvou měst (Falun a Borlänge – Švédsko). Mezi těmi městy je tak trochu rivalita a taková přátelská rivalita je i mezi členy kapely. Stejně je to hustý jméno. Patrik se taky zajímá o historii americké občanské války.

Vypadá to, že upřednostňujete psaní písní s válečnou tématikou. Jaký význam pro tebe jako člověka nebo pro vás jako kapelu válka má?

Daniel Myhr: Nepíšeme všechno jenom o válce. Patrik se zajímá o válku a Sabaton měli taky válečnou tématiku – ale nebudeme nutně psát jen o válkách. Například Sons of Avalon („Synové Avalonu“) je o králi Artušovi a rytířích Kulatého stolu. Je víc o folkloru a mýtech.

Rikard Sundén: Zaprvé nebudeme s válečnou tématikou pokračovat. Ze začátku jsme udělali pár cover verzí, ale dál jsme chtěli psát vlastní kusy. Patrik psal texty a zajímá se o válku a dělal to tak i dříve u Astral Doors, takže téma války pro něj nebylo nic nového.

Co vás inspiruje při psaní skladeb?

Daniel Myhr: Patrick a já jsme napsali většinu textů k prvnímu albu. Ale na skladbách se podíleli všichni. Přidali svojí vlastní inspiraci v melodických nápadech. Každý pomohl po svém. Rikard taky napsal něco, co doufejme použijeme v příštím albu.

Rikard Sundén: Nemám tušení, bereme inspiraci odevšad. Někdy se prostě vzbudíte se skvělým nápadem. Takže rozhodně spánek a možná sledování televize, poslouchání jiných písní nebo cokoliv, co se děje kolem vás. Některé písničky znějí mnohem líp, když je v průběhu pozměníte.

Jaký je to pocit, být v nové kapele a liší se nějak publikum nebo vás znají ze Sabaton?

Daniel Myhr: Se Sabaton jsme rozhodně ke konci hráli na mnohem větších pódiích a teď hrajeme na menších. V publiku můžeme zahlédnout známé tváře. Ale taky je fajn vidět nové fanoušky.

Rikard Sundén: Publikum je trochu starší. Pokoušíme se chytit starší fanoušky Dia nebo fanoušky klasického heavy metalu.

Jaké jsou vaše budoucí plány s kapelou?

Daniel Myhr: Pět dní budeme doma a pak jedeme hrát na festival v severním Švédsku. Dál se budeme soustředit na nové skladby pro další album, které začneme nahrávat v květnu. Pak budeme mít v létě několik festivalových show a možná tour a vydání nového alba na podzim. Taky letos budeme hrát na Graspop Metal Meeting v Belgii.

Co máte rači tour nebo festivaly?

Daniel Myhr: No je to trochu rozdílné. U festivalu nasednete do letadla, zahrajete a vrátíte se domů. Je to kratší, ale mnohem intenzivnější, zatímco na tour se probudíte na dalším místě, kde hrajete. Takže to je výhoda, ale zase jste dlouho pryč z domova. A taky můžete spát jen v tourbusu. Spaní je skvělý.

Rikard Sundén: Festivaly jsou větší sranda.

Užila jsem si váš videoblog, byla zábava ho točit?

Rikard Sundén: Užijeme si docela dost srandy. Nikdy netočíme znovu, jen jednou, když jsme se nemohli přestat smát. Idea je prostě se bavit a jet dál. Prostě něco říct.

Máte nějakou zprávu pro čtenáře Codex Metallicus?

Daniel Myhr: Doufám, že je uvidím na tour nebo na festivalu a slibujeme, že předvedeme pekelnou show!

Můžete mě naučit něco švédsky?

- Rock on: Rocka på – (nejspíš „Paříme“ – blbě se to překládá)

- Tack – „Děkuju“

- Skvěle se bavte: Ha det så trevligt

- Hodně štěstí: Lycka till

- Nazdraví: Skål

Komentáře

Přidat komentář

Created by Sabra & Golem ©2015