Sabaton.cz

Rozhovor: Pär Sundström – Mettal Spotted (konec roku 2013)

Autor: | 29. 12. 2013 10:15 | 2235 zobrazení |

Pravděpodobně poslední rozhovor v roce 2013, kde se dozvíte něco málo zábavných historek a budoucích plánů.

MS: Tak co všichni děláte? Kdy bylo vaše poslední živé vystoupení?

P: Jsme extrémně zaneprázdnění dokončováním nového alba, během týdne začneme nahrávat. Naše poslední show byla v německém Karlsruhe a bylo to absolutně skvělé zakončení tour.

 

MS: Rozhodli jste se záměrně, že budete hrát power metal?

P: Já Sabaton nepovažuji za power metalovou kapelu, power metal je obvykle o vysoko posazených vokálech s fantasy texty a s tím nemá Sabaton nic společného. Jednoduše hrajeme heavy metal.

 

MS: Vaše poslední CD Carolus Rex dostalo ve Švédku platinovou desku a v Polsku zlatou desku. Jste spokojení s odezvou jakou mělo?

P: S odezvou jsme spokojení. Rozhodně zvýšila tlak na nás a naše další album.

 

MS: Jaké byly první vlivy na tebe jako muzikanta? Inspirují tě nějací jiní umělci?

P: Jistě, ovlivnili mě klasické kapely jako : Accept, Judas Priest, Deep Purple a další. Ale taky nacházíme inspiraci mimo metal, v klasické hudbě nebo soundtracích k filmům a tak.

 

MS: Můžeš nám říct, jak si Sabaton vybrali téma jako je světová válka nebo jiné historické události?

P: V roce 2005, kdy jsme psali Primo Victoria, tehdy jsme poznali, že to je vzrušující téma. Chtěli jsme dělat něco spojeného s realitou a proto to děláme takhle.

 

MS: Je Carolus Rex nejúspěšnější švédské metalové album vůbec? Pokud jde o toto CD jaký je tvůj názor?

P: Rozhodně stálo hodně práce, nahrát ho ve dvou jazycích a o naší vlastní švédské historii. Všechno jsme probírali s historikem, ikdyž nikdy nebude možné zjistit všechny informace, které potřebujeme. Když se na něj podívám teď jsem velmi hrdý. Byl to milník naší kariéry. Spousta lidí by se o to nezajímala, kdyby to byla jen švédská historie. Ale pořád ho máme rádi.

 

MS: V roce 2012 někteří členové opustili kapelu, můžeš říct jaký vliv má změna členů na kapelu?

P: Zpočátku se hodně lidí bálo. Ale už předtím jsme nejvíc práce dělali s zpěvákem Joakimem Brodénem sami a s novými členy se pracovalo dobře. Dnes je to lepší než kdy dřív. Nic zlého o našich bývalých členech ale naši noví kluci jsou jednoduše velmi dobří muzikanti.

 

MS: Jak by jsi zhodnotil svůj přístup k basové kytaře? Cvičíš často?

P: Necvičím často. Jen se ujišťuju, že znám všechny tóny našich písniček, ale o tom to je. Moje práce není jen hrát na basu. Dělám hodně věcí, které jsou potřeba pro kapelu jako manažer.

 

MS: Jak jste se dostali ke spolupráci s Nuclear Blast?

P: Nuclear Blast nás sledoval několik let a poprvé jsme se setkali během show v Belgii. Pak jsme se začali bavit a zabralo to dva roky než jsme podepsali smlouvu, protože jsme měli potíže s naší bývalou nahrávací společností.

 

MS: Máš nějaké úžasné a bláznivé historky, o které by jsi se podělil, z koncertů nebo zkoušek?

P: Nejsme šílená kapela, ne moc sex & drugs & rock´n´roll. Vlastně se soustředíme na pití a party. Nebereme drogy, děláme co děláme kvůli muzice, ne abychom se jen opili.

Ale když jsem tolik pryč děje se spousta věcí, jako náš kytarista, kterého v baru v Kanadě zmlátil ochrankář, zatímco náš bubeník s**l hned o dveře vedle. Nebo náš bubeník který zřejmě předešel vraždě vysvlečením donaha a poprskáním dvou chlapů pivem. Nebo když se se mnou opilý pilot soukromé linky pokusil vyspat. Jo pár jich je.

 

MS: Jsou tu písničky jejíchž hraní si opravdu užíváš?

P: Užívám si většinu z nich, ale Primo Victoria byla vždycky oblíbená.

 

MS: Co si myslíš o současném metalu?

P: No, já miluju metal a měl jsem ho rád co pamatuju. Sabaton je můj život. Nedělám nic jiného, nemám rodinu a nemám jinou práci nebo koníčka. Takže pro mě je tohle život a já si ho užívám.

 

MS: Jaké jsou tvoje plány pro rok 2014? Pracuje v těhle dnech Sabaton na novém materiálu?

P: První věc co v novém roce uděláme je, že začneme s novým albem. Pak bude tour v Americe a letní festivaly v Evropě než se znovu vrátíme do Ameriky. Celý rok 2014 máme plně obsazený a vypadá to fakt zajímavě. Nové album vydáme před létem.

 

MS: Děkuju, že jsi si na mě udělal čas. Nějaká závěrečná slova pro fanoušky v Indii a dál?

P: Velký dík za tvůj zájem co děláme takhle ke konci roku 2013. A velké ahoj všem fanoškům v Indii a doufám, že jednoho dne zahrajeme i u vás.

Protože můj překlad má své chyby a něco se prostě přeložit nedá originál najdete na

http://www.metalheadspotted.net/2013/12/sabaton-interview-with-bassist-par.html

Komentáře

Přidat komentář

Linda 04. Jan. 2014 22:35
Děkuju - opraveno =)
Princ 31. Dec. 2013 00:01
Je tam i pár překlepů když se baví o tom roce 2005 Prima Vistoria :-)
Created by Sabra & Golem ©2015