Sabaton.cz

Rozhovor s Pärem Sundströmem

Autor: | 11. 05. 2017 07:00 | 2256 zobrazení |

Rozhovor s Pärem Sundströmem

Rozhovor Andyho Linquista z 28.4.2017 pro SF Sonic

SF: Jak fanoušci přijímají vaše poslední album The Last Stand?

Pär: Fantasticky, myslím si, že je skvělé, že během show můžeme naživo odehrát šest kusů z nového alba, protože si to fanoušci přejí. Některé kapely se musí spoléhat na své staré portfolio, protože ho fanoušci preferují namísto nových skladeb.  Jsem vděčný, že se stále vyvíjíme správným směrem a píšeme skladby, které fanoušci chtejí poslouchat.

SF: Co vás inspiruje ke skládání o historických bitvách? Přemýšleli jste někdy o změně základu vašich skladeb?

Pär: Musíme skládat o něčem a nechceme psát o věcech z našeho osbního života, upřednostňujeme, aby zůstali soukromé. Tak moc nás nezajímá psaní o fikci nebo fantasy, protože cítíme, že skutečný svět a jeho příběhy jsou mnohem víc vzrušující, něž cokoliv, co bysme dokázali vymyslet. Navíc téma historických bitev skvěle sedí k heavy metalové hudbě.

SF: Jaké je to pracovat s novým kytaristkou Tommy Johanssonem?

Pär: Tommy do Sabaton perfektně zapadl. Dlouho to byl fanoušek Sabaton a hodně let hrál dokonce cover verze skladeb Sabaton. Prvně jsme se setkali během show Sabaton skoro před deseti lety a pak na různých párty a tak. V roce 2012 procházela kapela velkou změnou sestavy, Tommy byl naše první volba, ale byl příliš zaneprázdněný vlastními projekty, než aby se mohl přidat. Ale když nám Thobbe řekl, že chce odejít, byl opět naší první volbou Tommy. A tentokrát odpověděl Tommy ano bez jakéhokoliv váhání.

Nemůžu se dočkat další práce ve studiu, abych k tomuhle mohl ještě něco dodat.

SF: Co máš nejrači na šňůře po Americe? A co máš nejméně rád?

Pär: Je tu hodně věcí, které mám rád. Zaprvé tu hrajeme na mnohem menších scénách než v Evropě, což mám rád. Arény jsou určitě skvělé, ale dostat se blízko k davu v klubu je vážně něco. Atmosféra 1000 lidí uvnitř zapoceného vyprodaného klubu je podle mě nejlepší pro skvělou heavy metalovou show. Je to taky určitý nedostatek pohostinnosti, ať to zní jakkoliv divně. S umělci se v Evropě většinou zachází líp, jak ze strany promotéra, tak samotné lokace. Hodně lidí tohle na Americe nesnáší, ale já jsem trochu opačný typ. Já jsem poháněný tím, co není snadné, miluju výzvy. To co mám nejspíš nejméně rád je to, jak někteří promotéři dělají všechno co můžou, aby umělce podvedli.

SF: Hodně kapel z Evropy váhá z turné po Americe kvůli nákladům spojeným s cestou, jak se na to díváš ty?

Pär: Já jsem se nákladů nikdy nebál. Vím, že jsou celou dobu tady. Naše první předskokanská tour po Evropě, byla tak zatraceně drahá, že jsem se začaali učit. S tím kolik předskokanských show jsme dělali po celém světě, jsme si zvykly, že věci prostě stojí hodně. Jednoduše jde říct, že ikdyž jsou teď Sabaton velká skupina, kdybych si chtěl vydělat peníze, tak bych měl dělat něco jiného.

Myslím si, že umělci hodně nadávají na věci, které by většina lidí považovala za luxus.

Komentáře

Přidat komentář

Created by Sabra & Golem ©2015