Sabaton.cz

Studio Diaries 2014

Autor: | 04. 01. 2014 21:58 | 2805 zobrazení |

Pomalu, ale jistě se začínají objevovat první videa z nahrávání. Pokusím se je sem všechna přidat s nějakým překladem =)

12.2. hotové vokály k poslední skladbě.

A všechno se taky dává pomalu dohromady, tak se třeba brzy dočkáme nějaké pořádné ukázky.

Tak jako jedni z posledních přišli na řadu se svými hlasy ostatní členové kapeli. Podle fotky to vapadá, že mikrofon se vrátí zpátky i k bubnům - tuším, že naposledy ho tam měl Daniel Müllback.

Minulý týden proběhlo také nahrávání ženských sborů - ve stejné sestavě jako Carolus Rex.

6.2. Jsou hotové sbory, které už od Coat of Arms nahrávají Eternal.

26. 1. bylo dkončeno nahrávání všech nástrojů a ve studiu došlo na Joakimův zpěv.

Ochutnávka od Petera Tätgrena- kytarové sólo ("s pomocnou rukou")

http://www.youtube.com/watch?v=ZM5kiAxQnFg

Natáčení stálepostupuje a začalo se s nahráváním kytar. Peter se na svém FB podělil o fotku Thobbeho a Chrise ze studia.

1. Bubny

https://www.youtube.com/watch?v=kewTJHS-1IY

Podle komentáře od Joakima se téma alba ještě chvíli nedozvíme, zato se můžeme těšit na různé jiné porobnosti. Třeba jaké používají mikrofony atd.

První se dostal na řadu bubeník Hannes Van Dahl a zahraje prvních 5 vteřin, což opradu není moc =( Podle jeho komentáře na FB jsou už nahrané bubny k pěti skladbám a máme mu držet palce při dalších pěti.

Hannes dnes zveřejnil složení svojí sestavy(mimochodem stejnou značku používá i Miloš Meier z Dymytry), takže pro nadšence:

DRUMS: Yamaha Live Custom Oak :Black Shadow Sunburst
Sizes: 2x22" 14" 13" 16" 18"
Snare: 14" Yamaha Steel Shell (která zní zatraceně dobře!!)

CYMBALS: MEINL (zleva do prava)

20" MB20 China
19" MB20 Heavy Crash
14" MB20 Hi Hat
10" MB20 Rock Splash
10" MB10 Splash
22" MB20 Heavy Bell Ride
19" MB20 medium Crash
14" MB10 Hi Hat
18" Soundcaster Crash
18" Classic Custom Extreme Metal China

DRUMSTICKS: Promark HvD signature (2B)

Komentáře

Přidat komentář

Linda 09. Jan. 2014 00:52
"Právě teď klávesáka nechceme. Má to prostě příliš mnoho výhod. Jsou tu písničky, které s jedním klávesákem nemůžeme hrát. Ale pak jsou tu taky jiné věci. Je těžké dělat photosession se šesti lidmi. Na malém jevišti klávesy vždycky překáží. Je toho mnohem víc s čím se musí cestovat. Během krátkých změn na festivalech trvá soundcheck a nastavení kláves moc douho. Prostě je na tom hodně dobrých věcí. Pár negativ, ale pozitiva jistě převažují. Pokud najdeme klávesáka, kterého si zamilujeme a který pozvedne kapeu,znovu to zvážíme.
Linda 09. Jan. 2014 00:41
Jonathan Sabaton Asgard
For a all people who were wondering about the keyboard issue, i asked Pär and he answered me this when i asked if they were still searching for a new keyboard player:

"We do not want a keyboardplayer right now. The positive things are simply too many. There are songs we cannot play with 1 keyboardplayer. But then there are also other things. Its hard to do a photosession with 6 people. On smaller stages the keybaord is always int he way. We cannot build as cool stagesets when we need to think of the keyboard. Its a lot more to travel with. It takes a lot more time during short changeovers at festivals to soundcheck and setup a keyboard. Well, there are a lot of good things. A few negative but the positive surely goes higher. Would we find a keyboardplayer we really love who can lift the band we will reconsider.
Created by Sabra & Golem ©2015