Sabaton.cz

The Lost Battalion

Autor: | 10. 06. 2016 12:47 | 840 zobrazení |

První singl je venku, kromě youtube taky na spotify =)

http://www.sabaton.net/sabaton-official-news-announcements/

Níže je příběh jednotky....

Příběh za nově vydaným songem

„Ztracený Battalion“ je pojmenování pro devět kompanií ze US 77 divize, zhruba 554 mužů, který byli izolováni německými silami během 1 s.v. po americkém útoku v Argonském lese (Argonne Forest) v říjnu 1918. Zhruba 197 bylo zabito během akce a přibližně 150 zmizelo nebo bylo zajato, předtím než se zbývajících 194 podařilo zachránit. Vedl je major Charles White Whittlesey. 2 října se divize rychle dostala do Argonne, věřili, že francouzské síly podporují jejich levý bok a dvě americké jednotky včetně 92 divize podporují pravý bok. Whittlesey nedostal zprávu o tom, že francouzská podpora byla pozastavena. Bez této vědomosti se Američané přesunuli před linie Spojenců a zjistili, že jsou kompletně odříznutí a obklíčení německými silami. Příštích šest dní, během kterých došlo ke značným ztrátám, museli čelit mnoha útokům Němců, kteří v malé jednotce Američanů viděli ohrožení pro celou jejich linii.

Battalion čelil mnoha obtížím. Jídla bylo málo a pro vodu se museli dostávat pod palbou k blízkému prameni. Munice rychle docházela. Problém byla i komunikace, proto je občas bombardovala i jejich vlastní artilerie. Poslové, které Whittlesey poslal, se buď ztratili, nebo je dostali německé hlídky, jedinou možností komunikace s vedením se tak stali poštovní holubi. Během nechvalně známého incidentu 4. Října, došlo k předání špatných koordinátů a jednotka byla vystavena spojenecké střelbě. Zachránil jí až další holub, Cher Ami, který doručil následující zprávu:

 JSME PODÉL CESTY PARELELNĚ 276.4. NAŠE DĚLOSTŘELECTVI PÁLÍ PŘÍMO NA NÁS. PROBOHA ZASTAVTE TO.

Navzdory tomu všemu vydrželi, udrželi své území a rozptylovali německé jednotky, dokud se Spojencům nepodařilo prolomit linii, což přimělo Němce k ústupu.

Komentáře

Přidat komentář

Created by Sabra & Golem ©2015